close
متخصص ارتودنسی
امام زمان حضرت اباصالح المهدی عجل الله تعالی فرجه الشّریف - 7

ذکر کاشف الکرب

برای تعجیل در ظهور صـــلـوات : الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ وَالْعَنْ أعْداءَهُم

حدیث موضوعی
سه شنبه 20 آذر 1397
 • Translator site ، موقع الترجمة ، مترجم سایت
 • امام زمان حضرت اباصالح المهدی عجل الله تعالی فرجه الشّریف - 7

  اللّهم عجّل لولیک الفرج
  ساعت فلش مذهبی
  درباره ما
  امام زمان حضرت اباصالح المهدی عجل الله تعالی فرجه الشّریف
  سلام ♦ به نام حضرت دوست که هر چه داریم ازوست ♦ یا مهدی ادرکنی ♦ اللّهُمَّ صَلِّ علی مُحَمَّدْ وَ آلِ مُحَمَّدْ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ وَحْشُرْنا مَعَهُمْ وَالْعَنْ أعْدائَهُمْ اَجْمَعینْ ♦ یا علی مدد.
  امکانات جانبی
  Free Sitemap Generator
  سایت نوکر امام زمان حضرت اباصالح المهدی عجل الله
  به سایت نوکر امام زمان عجل الله خوش آمدید تعجیل در فرجش صلوات بفرست
  اللّهُمَّ صَلِّ علی مُحَمَّدْ وَ آلِ مُحَمَّدْ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ وَحْشُرْنا مَعَهُمْ وَالْعَنْ أعْدائَهُمْ اَجْمَعینْ
  جستجوگر پیشرفته سایت مهدویت  آخرين ارسال هاي تالار گفتمان مهدویت
  کمی طاقت داشته باشید یا مهدی...
  عنوان پاسخ بازدید توسط
  0 2633 mahdi14
  4 1298 mahdi14
  0 855 mahdi14
  7 1288 sedaghat12
  1 863 sedaghat12


  خانه برادران دینى مثل خانه خود ماست!


  حضرت آیت الله بهجت (ره) می فرمودند:

  عاجزترین مردم كسى است كه از دعا كردن عاجز باشد![1] و موفق كسى است كه دعایش با شرایط، یعنى به شرط توبه و صادقانه و حقیقى و مستمرّ باشد، و در صورت تأخیر در اجابت ناامید نشود و دست از دعا و تضرع و التماس برندارد و مأیوس نشود؛ زیرا یأس از رحمت خدا و استجابت، از بلایى كه براى برطرف شدن دعا مى‌كند، بدتر است. از آیه شریفه: «فَلَوْلاَ إِذْ جَآءَهُم بَأْسُنَا تَضَرَّعُواْ وَلَـكِن قَسَتْ قُلُوبُهُمْ؛ پس اى‌كاش كه وقتى بلا و سختى ما به آنان مى‌آمد، تضرّع مى‌كردند، لیكن دل‌هاى آنان سخت گردیده است»[2] استفاده مى‌شود كه در مقابل تضرّع، قساوت قلب است!

  البته تضرع و دعا نه آن وقت كه خانه ما را خراب مى‌كنند، بلكه الآن هم كه خانه‌هاى برادران و خواهران دینى ما را خراب مى‌كنند، باید دعا كنیم؛ زیرا خانه برادران دینى مثل خانه خود ماست. خدا كند كه به دواى درد خود در این مواقع مُلْهَم شویم.

  در محضر آیت‌الله بهجت فومنی، ج٣، نکته۴۶٨


  [1]. «أَعْجَزُ النّاسِ، مَنْ عَجَزَ عَنِ الدُّعاءِ»؛ وسائل‌الشیعة، ج٧، ص٢٧ و١۵١؛ بحارالانوار، ج٩٠، ص٢١٩، ٢٩۴، ٣٠٢.
  [2]. انعام: ۴٣.

  سخن آیت الله بهجت


  خلوت با معشوق


  از میان ساعات شبانه‌روز، شب‌ها ویژه‌ بندگان خاص الهی است؛ کسانی که خود را برای خدا خالص کردند و شب را که همه در خواب و استراحت به سر می‌برند، به عبادت معبود خویش به پا خاسته‌اند. تاریکی شب، فرصت مناسبی برای خلوت با معشوق است. خداوند نیز نور خود را در دل آنان می‌تاباند و آنها را از خاصان درگاه خود قرار می‌دهد. سالک همین شب‌زنده‌داری و عبادات خود را نیز به حول و قوه الهی می‌داند و از خدا همیشه حال و توفیق نماز شب را خواستار است، و روز در مراقبه است گناهی از او سر نزند تا سبب سلب توفیق نماز شب گردد.

  حضرت آیت الله العظمی بهجت در این باره میفرمودند:
  "ما در بیدارى درست به وظیفه‌ خود عمل نمى‌كنیم، با این حال منتظر هستیم كه بیدار شویم و تهجد به‌جا آوریم. اگر توفیق شامل حال انسان گردد، از خواب بیدار مى‌شود و مشغول تهجّد مى‌گردد، ولى اگر توفیق نباشد، چنانچه بیدار هم بشود، از آنها بهره نمى‌برد.[1]

  این مطلب به یقین ثابت است و خیلى‌ها نیز نقل كرده‌اند كه اگر از حال انسان معلوم شود كه مى‌خواهد نماز شب بخواند، بیدارش مى‌كنند، بدون احتیاج به دعاها و آیات معهوده. این بیداركردن به طرق مختلف است: یا در مى‌زنند و یا صدایى مى‌آید و یا او را به نام صدا مى‌زنند و…[2]"


  [1]. در محضر آیت‌الله بهجت، ج۲، ص۱۱۷.
  [2]. همان، ج۳، ص۱۸۸.


  ویدئو فیلم فرمایشات حضرت آیت الله العظمی بهجت - مظلومیت حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام  به این مطلب امتیاز بدهید : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 10

  چون نامه جرم ما به هم پیچیدند
  بردند به دیوان عمل سنجیدند
  بیش از همگان گناه ما بود، ولی
  ما را به محبت علی علیه السلام بخشیدند


  فزت و ربّ الكعبة

  صبح نوزدهم (ماه رمضان به مسجد ) آمد و قاتل خود را بیدار كرد و فرمود : خبر دارم كه زیر ردا چه مخفی كرده‌ای . بعد در محراب ایستاد ؛ آن روز در نماز خویش ، سوره‌ی انبیاء را خواند ؛ یعنی چه ؟ یعنی یك صد و بیست و چهار هزار پیغمبر ، همه دور این محراب‌اند . سپس به سجده رفت و سر از سجده برداشت ؛ جبرئیل امین وحی خداست . قرآن بخوانید تا بفهمید جبرئیل كیست ! علّمه شدید القوی ذو مرّة فاستوی وهو بالأفق الآعلی ؛ چنین كسی میان زمین و آسمان سه جمله دارد و هر جمله‌ای هم با والله ( همراه شده است ) . این جاست كه عقل شیخ انصاری ، شیخ طوسی ، شهید اول و ثانی مبهوت است . وقتی ضربت به آن سر وارد شد ، جبرئیل بین زمین و آسمان گفت : تهدّمت والله أركان الهدی ! این كلام امین وحی خداست ؛ تهدّمت والله أركان الهدی ؛ قسم به ذات قدّوس خدا كه اركان هدایت خراب شد . كلمه‌ی دوم كه من از گفتن آن عاجزم تا چه رسد به درك آن ! گفت : إنطمست والله نجوم السّماء وأعلام التقی ؛ همه‌ی عَلَم‌های تقوا خاموش شد و نور و بهاء ستارگان آسمان هم رفت ! كلمه‌ی سوم كه عقل را مبهوت می‌كند این است : إنفصمت والله العروة الوثقی ؛ به ذات خدا قسم كه عروه‌ی وثقی پاره شد ! این عروه‌ی وثقی كه شب بیست و یكم پاره شد چیست ؟ قرآن را بخوانید تا بفهمید : فمن یكفر بالطاغوت ویؤمن بالله فقد استمسك بالعروة الوثقی ؛ معنی این جمله این است كه در این ضربت ، ایمان به خدا به كلّی منفصم شد !


  آیا روز بیست و یكم چه روزی است ؟ إنفصمت والله العروة الوثقی ؛ وقتی كه چنین ضربتی به سر رسید ، جبرئیل میان زمین و آسمان ، اعلانش این بود و هر سنگی را كه از زمین برداشتند ، خون جوشید ، امّا خود او گفت : فزت و ربّ الكعبة ! غوغایی است ! و همان كسی كه در آن ضربت گفت : فزت و ربّ الكعبة (به خدای کعبه رستگار شدم) ، وقتی جنازه‌ی زهرا ( سلام الله علیها ) را تحویل پیغمبر داد ، گفت :

  نفْسی علی زفراتها محبوسة *** یا لیتها خرجت مع الزفرات !

  ای كاش علی مرده بود !


  شبهای قدر دعای فرج یادمان نرود!


  اللهم کن لولیک الحجة بن الحسن صلواتک علیه وعلی آبائه، فی هذه الساعة وفی کل ساعة ولیا وحافظا وقائدا وناصرا ودلیلا وعینا حتی تسکنه أرضک طوعا وتمتعه فیها طویلا.

  به این مطلب امتیاز بدهید : نتیجه : 2 امتیاز توسط 1 نفر مجموع امتیاز : 15

  ليست صفحات مهدویت
  تعداد صفحات سایت مهدویت : 37
  السلام علیک یا ابا صالح المهدی ادرکنی
  طرح ختم صلوات برای تعجیل در ظهور منجی
  •◄ طرح ختم صلوات برای ظهور حضرت امام مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) حتما شرکت کنید!


  مطالب تصادفی مهدویت :
  عضويت سريع با یک صلوات
  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
  ورود کاربران با یک صلوات
  نام کاربری :
  رمز عبور :

  رمز عبور را فراموش کردم ؟
  خبرنامه مهدویت
  براي اطلاع از آپيدت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود

  آمار سایت مهدویت
  آمار مطالب آمار مطالب
  کل مطالب کل مطالب : 73
  کل نظرات کل نظرات : 81
  آمار کاربران آمار کاربران
  افراد آنلاین افراد آنلاین : 3
  تعداد اعضا تعداد اعضا : 59

  آمار بازدیدآمار بازدید
  بازدید امروز بازدید امروز : 554
  بازدید دیروز بازدید دیروز : 604
  ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 1
  ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 1
  بازدید هفته بازدید هفته : 1,158
  بازدید ماه بازدید ماه : 6,676
  بازدید سال بازدید سال : 139,865
  بازدید کلی بازدید کلی : 3,517,440

  اطلاعات شما اطلاعات شما
  آِ ی پیآِ ی پی : 34.228.30.69
  مرورگر مرورگر :
  سیستم عامل سیستم عامل :